Jdi na obsah Jdi na menu
 


Grafologie- něco na úvod

15. 11. 2008

Grafologie je ve své podstatě vlastně psychologie písma. Je to umění vyvozovat z analýzy písma a rukopisu určitého jedince psychické vlastnosti, charakter a osobnost člověka.
Rukopis říká mnohé o potencionálu, stavech, schopnostech a nedostatcích či o chování pisatele. Studiem rukopisu se zabývali už Římané a po nich středověcí mniši. Za poslední dvě století došlo v grafologii k velkému vývoji, významný podíl na něm měli francouzští a němečtí grafologové. Jedním z průkopníků grafologie byl švýcarský psychiatr a psycholog Carl Gustav Jung, který považoval písmo za významný ukazatel charakteru a osobnosti člověka. Grafologii lze využít jako psychologický nástroj při rozvíjení osobního potencionálu. Má mnoho moderních aplikací, často se používá při výběru zaměstnanců jako jedna z pomocných metod psychologické diagnostiky osobnosti.

V grafologii se využívá studia těch nejdrobnějších detailů písma: tečky nad písmeny, výšky písmene „t“ ve srovnání s celým písmem, postavení textu na stránce. Zde vám nemůžeme předložit veškeré podrobnosti, které lze při studiu písma využít, k tomu je zapotřebí důkladnějšího studia, přesto si s naším základním přehledem znaků můžete vytvořit podstatný obrázek o charakteru a osobnosti. Následuje seznam znaků, kterých je dobré si při studiu písma všímat.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA