Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co je to magie?

15. 11. 2008

Setkala jsem se již s tolika názory na magii a vůbec tolika různými definicemi tohoto slova, že přede mnou leží vskutku nelehký úkol… Zformulovat to z toho, co se ukázalo být pravdivé stručně a hlavně - jasně.

Ještě napřed bych chtěla rozdělit tento pojem na dvě slova, který časem v běžném použití splynula. Je to magie jako energie, a bude-li potřeba to zdůraznit, budu psát magická síla a když půjde o magii jako umění tuto sílu a nebo jakoukoliv podobnou formu energie, budu častěji používat spíše pojem čarování, tedy schopnost konat čáry (kouzla). Dle jedné všeobecné definice je magie zvaná jako změna způsobená v souladu s vůlí. V tomto případě by však magickým aktem bylo i uvaření večeře a abychom nezabředali příliš hluboko do filosofie, budeme za magii považovat jen změny, které způsobíme využitím některé formy magické energie.

Magická síla je energie do jisté míry jako každá jiná, například elektřina. Dá se vodit, směřovat a ukládat a používat mnoha rozličnými způsoby. Ovšem zatím co elektřina má pořád stejnou podstatu (nanejvýše se užije jako střídavý nebo stejnosměrný proud), magie má tisíce, ba ještě mnohem víc podob, forem a tvarů, které působí různě, projevují se různě a také se do značné míry jinak vyvolávají a užívají. Je nejen jinak silná, ale i jinak "barevná," může mít různá tempa a je-li spoutána nějakou vůlí, i jiné tvary. Zatímco třeba teplo nebo elektřina jsou energie dost hrubé a jen málo ovlivnitelné vůlí, magie je naopak ve své podstatě (ne vždy už ve svých projevech) síla jemná, která snadno a přirozeně reaguje na naše myšlení, emoce a snahy, a veškerý princip učení se magických umění je vlastně jen o tom jak:
- uvěřit, že jsme magického konání schopní
- uvolnit se a přizpůsobit tělo i mysl natolik, aby magie mohla volně proudit
- naučit se tuto energii přesněji formovat a vysílat
- naučit se tuto energii hromadit, přesouvat a jinak s ní manipulovat
Magie je tedy v zásadě jednoduchá a přirozená věc a stejně takové je i její používání. Někdo s jejím používáním souhlasí a někdo je tvrdě proti, faktem zůstává, že magii v její slabší a necvičené formě praktikuje dnes a denně každý z nás. V horším případě jsou to slabé neutrální kletby a výhrůžky jako: "počkej ty …, to si vypiješ!" a nebo dokonce cílené proklínání: "kéž taky zažiješ takovou bolest ty…!" Nemají sice podporu cvičené mysli magika, zato je často nesou emoce a ty když vyplouvají na povrch dokážou vzít s sebou víc magické síly než kolik průměrný magik v současnosti dokáže při normálním rituálu vyprodukovat. Vyvarujete se takového chování a když už něco takového řeknete, zkuste se napřed uklidnit a nedávat do toho sílu. Když už klejete a nadáváte, je lepší klít neutrálně (staré, dobré, vyzkoušené do p…) než "to jsem ale nešika," čímž na sebe vlastně nešikovnost magicky vážete. Ideální by bylo naučit se ovládat se a tuto zlou energii ve chvíli zloby nevypouštět, a jednou za čas jí vypustit ve velké míře ve chvíli, kdy nejsou přítomny žádné aktuální špatné emoce a kdy pouštíte spíše neutrální sílu na místě, kde to neškodí. Touto komplikovanou větou jsem chtěla říct, že zdraví náramně prospěje jít se občas vyřvat do lesa nebo jinam do přírody, kde vás většinou nikdo neslyší a zvířátka vám tu chvilku jistě prominou. Vy si ulevíte a s trochou štěstí ani následující den nebudete chraptět…

Stejně tak, abych vás potěšila a uklidnila, dělá každý z nás i magii pozitivní. Každý vřelý úsměv nebo slůvko uvolní kapku dobré síly, každá pochvala jako: "jsi šikovný" vytvoří malou pozitivní vazbu, většinou dokonce oboustrannou a tedy pro oba prospěšnou. V každém pohlazení, polibku, ale i podání ruky je troška té dobré magie, činíme-li to upřímně, rádi a bez špatných postranních úmyslů. Stejně tak každé vysvětlení, zveřejnění pravdy a nebo naopak vyvrácení lži ničí zlou sílu a narušuje v našem životě tak běžné negativní vazby. Když zamilovaný upřímně zašeptá nebo napíše miluji tě, předá tím velkou porci té nejryzejší energie, která příjemci pomáhá a léčí ho opět po všech stránkách. Dobrou energii po troškách uvolňují všichni dobří lidé, kamarádi mezi sebou a některé typy osobností (třeba správná obsluha v čajovně), které ji šíří prostě všem.

 

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Magie

(Verca, 10. 10. 2011 23:33)

Magie je klic ke vsem promenam.Neda se ucit musis byt soucasti prirody a vesmiru abys chapal.Treba ze magie jsou treba slova jsou to nejvetsi zarikavadla vubec vetsinou se jedna o cernou magii a ani si to neuvedomis.Hlavne slovo je symbol.

pomoc

(mini vizard, 2. 8. 2010 22:10)

prosím porad mi pokouším se sebevíc ale pořád nic ani nevím jak magie vypadá nebo odkud proudí a jsem z toho zoufalý prosím pomož mi nejak lady upiris

.....

(......, 19. 8. 2009 23:12)

http://cz.iq-test.eu/#216077

Změř si svoje iq!

.....

(Melwiris, 6. 1. 2009 22:52)

Není opravdu zač. Věřím, že jakákoliv debata, ač na začátku se může zdáti spíše obhajováním protichůdných názorů, nakonec vede ku prospěchu a zisku obou stran.
Věřím, že v budoucnu se najde spousta příležitostí k podobným rozmluvám

.....

(Lady Upiris, 6. 1. 2009 22:47)

nemám co namítnout.... momentálně si sedim na vedení takže ze mě asi nic chytrýho nevypadne...
Každopádně chci poděkovat že si sem napsal smysluplnej komentář...nejčastěji tady jsou komentáře typu "máš skvělé stránky" nebo "pls koukni na můj blog" a takové já hned mažu...takže dík :)

.....

(Melwiris, 6. 1. 2009 22:28)

Toť jest v pravdě otázka - lze třeba říci, že náhoda skutečně není, že chování i té nejmenší částice může být spočteno a předvídáno (čímž se náhoda eliminuje - tak to vidí deterministé).
Nebo lze náhodu implementovat právě do výpočtů ohledně pohybu elementárních částic (nepletu-li se, toho se užívá v kvantové fysice) - to z náhody činí faktor, který je daný (jako například existence energie) - tudíž jej není třeba jakkoliv odvozvat - není totiž, co by mělo být vysvětleno.

Jak si přeješ. Ze zvyku každému vykám, do doby, dokud on si přeje).

.....

(Lady Upiris, 6. 1. 2009 22:23)

To tvrzení samozřejmě nelze popřít..ale nesouhlasím s tím že se dá vysvětlit vše...náhodu nevysvětlíš..pokud samozřejmě "náhodu" nebereš jako vysvětlení.... ale to už jsme zase uplně někde jinde..


připomínka: ocenila bych kdyby si mi tykal...já ti taky nevykám :)

......

(Melwiris, 6. 1. 2009 22:07)

Pokud jeden tvrdí, že magie je energie, jistě pak nelze o mnohém říci, že je magické. Pokud se však bude jeden držet onoho tvrzení, že magie je postup (věda, umění, či věda i umění, jak kdo chce) - tedy že to je postup, kterak uplatnit změnu v souladu s vůlí, pak je magické skutečně vše.

(nemohu si odpustit dvě připomínky - první: vše lze jistě logicky vysvětlit, má-li jeden dostatek informací.
Druhá: jen pište dále, to většinou není vůbec na škodu)

......

(Lady Upiris, 6. 1. 2009 21:41)

jistě...ať si každý považuje za magickou věc či chvíli co chce...jde taky o to co lidé nazívají "magie"- můžou to být přírodní jevy, normální fyzikální úkazy nebo věci,chvíle a činosti jež nemají logické vysvětlení. Zároveň je to vše taky o psychice, protože aby někdo dasáhl věci "nadpřirozené" měl by ji brát jako "přirozenou", jako něco co lidé běžně umívají. Radši už nic psát nebudu páč by to jinak jistě bylo na celý článek :)

Add definice

(Melwiris, 6. 1. 2009 20:17)

Velmi zajímavě napsáno. Jen - proč by konání večeře nemohlo býti magické? Ještě jinak (bychom se vyhnuli případům, kdy si čarodějnice připravuje večeři přímo pro zdraví, napřiklad) lze jistě říci, že každý čin, za nímž stojí vůle, je magický - ať jej jeho vykonavatel za takový považuje, nebo ne.

 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA